Jednym z najpiękniejszych widoków były i są dla mnie ogrody ekologiczne. Nawet na zdjęciach cieszą oko a co dopiero na żywo. Jednym z powodów jest to , że przypominają mi dzieciństwo spędzone na obrzeżach małego miasta w otoczeniu rzeki ,lasów, łąk, pól i ogrodów. W dawnych czasach ogrody nie były tak” wymuskane „ jak dziś. Materiały użyte do dekoracji to były kamienie, cegły, żwir, drewno. Było bardzo pięknie , naturalnie. Dawało to odczucie obcowania z czymś magicznym, ponieważ na chemię nie było miejsca. Teraz gdy widzę takie ogrody ” serce podskakuje” mi do góry. Chciałabym Wam pokazać takie ogrody, poczynając od tego , który jest blisko mnie, w Ekowiosce Bhrugu Aranya ( ogród posiada certyfikat ekologiczny). Niestety mój przydomowy ogródek w tym roku ucierpiał , bo nie miałam dla niego prawie czasu. Ale teraz jesienią poświęcę czas na lepszy start w przyszłym roku na wiosnę.

ogrody eko

Wracając do ogrodu w Ekowiosce jest on ewenementem w okolicy . Rosną tam warzywa, które nie miałaby prawa rosnąć w tym rejonie ze względu na duże zakwaszenie gleby, opóźnioną wegetację , chłodniejszy klimat, erozję gleby, generalnie ubogą w minerały glebę. A jednak warzywa rosną w towarzystwie kwiatów, ziół „ bez sypania”. Duży wpływ na to miało zastosowanie metod terapii homa w uprawach. Ogród jest koncentryczny a w środku znajduje się mandala ułożona z płytek mrozoodpornych. W oczku wodnym „ stacjonują „ żaby , fruwają motyle i inne piękne owady. A pszczoły z pobliskich uli wpadają tam do pracy, Ogród otacza wiklinowy parkan.

ogrody eko

W takim bioróżnorodnym ogrodzie ludzie , zwierzęta, rośliny i inne mniejsze żyjątka czują się szczęśliwie. Taki ogród jest wielofunkcyjny: produkuje jedzenie, cieszy zmysły, relaksuje , sprzyja kontemplacji. W dzisiejszym pełnym napięć świecie spełnia prawdziwie hortiterapeutyczną ( terapia przez ogród) funkcję. Dlatego zachęcam każdego , kto ma choć skrawek ziemi aby stworzył naturalny zakątek przyrodniczy. Nawet na balkonie czy zgodnie z nowymi trendami na dachu. Każdy punkt , w którym jest naturalne piękno harmonia ma swój dobry efekt na nas i naturę.

ogrody eko